1. От 17ти до 19ти октомври в Иновационен Форум “Джон Атанасов” в София Тех Парк ще се проведе конференцията ETHSofia, събираща водещи експерти в областта на блокчейн технологиите и криптовалутите. В рамките на събитието ще се проведе дискусионен панел на тема "Regulation and Innovation: Policies, Challenges and Future Trends / Регулации и иновации: политики, предизвикателства и бъдещи тенденции". Модератор на панела ще бъде Вяра Савова, а участници ще бъдат Диана Тлупова, Светлин Консулов, Jonathan Galea (BCAS) и Владимир Сотиров. Te ще обсъдят тенденциите и проблемите при регулацията на пазарите с криптоактиви, включително ролята на децентрализираните финанси (DeFi) и прилагането на мерки срещу прането на пари по отношение на крипто транзакции.
Можете да закупите своите билети за конференцията тук, а членовете на Софийска Адвокатска Колегия ще могат да ползват специална отстъпка от 33% от цената на стандартния билет с код за отстъпка тук.
2. На 18 октомври в The Venue, O2K в сътрудничество с Vesta Consult и SV Lawyers организират "Crypto & Legal Meetup".
Ще бъдат разгледани въпроси, свързани с международното данъчно облагане на криптовалути, регламента MiCA, принципи на международното данъчно облагане и мерките срещу прането на пари (AML). Събитието ще бъде в две части и ще бъде подходящо както за професионалисти (юристи и счетоводители), така и за компании и ентусиасти от Web3 сектора. Можете да се регистрирате за участие тук.
3. На 19 октомври ще бъде проведена The Reg3 Conference.
The Reg3 Conference идва в София и всички членове на САК ще могат да се възползват от 20% намаление от пълната цена на билета. Reg3 е ежегодна конференция с фокус крипто регулации в Лисабон, като през годините се е провеждала и в Прага, Сплит и Любляна. Софийското издание ще се проведе на 19 октомври в The Venue в Sofia Tech Park и врамките му международни и местни експерти в сферата на крипто регулациите ще се фокусират върху приложението на Европейския регламент относно криптоактивите и настоящите регулаторни тенденции, като токенизиране на активи (панел On MiCA & Current Regulatory Trends), децентрализираните финанси и приложимата и предстояща регулаторна рамка във връзка с тях (панел On DeFi Regulation), както и данните и защитата им в контекста на предоставянето на услуги с криптоактиви (панел On Data & Security).
При интерес за участие може да попълните тази форма и да севъзползвате от 20% намаление от пълната цена на билета (48 евро вместо 60 евро) за адвокати от САК.
Повече информация можете да намерите на сайта на събитието: https://sofia.reg3.eu/.
